E-titkárság
Virtuális Pénzügyi Asszisztens

Hogyan írjunk jó szakdolgozatot?

Tanulmányaink végén nagy feladat a szakdolgozat elkészítése, mellyel bizonyítanunk kell, hogy elsajátítottuk a tananyagot, megfelelően tájékozottak vagyunk a szakterület szakirodalmát illetően, s azokat megfelelően tudjuk értékelni, elemezni.


​Fontos, hogy diplomamunkáját nem ronthatják el helyesírási, gépelési vagy formai hibák. Ahhoz, hogy valóban könnyen boldoguljunk a fejünkben összeálló anyag megfelelő formába öntésével, nem kevés szövegszerkesztési ismerettel is rendelkeznünk kell, és persze az sem árt, ha tudunk 10 ujjal, "vakon", vagy legalább kellő gyorsasággal gépelni. Ellenkező esetben pokoli nehézkes és időigényes lesz a munka, s mert a szövegszerkesztő makacs jószág, ha nincs elég gyakorlata benne, nem azt fogja kapni, amit szeretne.


Ha Ön nem jártas a szövegszerkesztésben, a gépelés csak kín, bízza ezt a munkát profira! Szakdolgozata pontosan olyan lesz, amilyennek elképzelte!​


Az E-titkárság vállalja:

  • A megírt szakdolgozatok korrektúrázását (formai, gépelési és nyelvhelyességi hibák javítása, a "magyaros" fogalmazás segítése).
  • Kéziratból és/vagy hanganyagból történő gépelést.
  • Az adott szakdolgozat formai követelményeinek megfelelő formázását, beleértve a tartalomjegyzéket, ábrajegyzéket, szakirodalom listáját, hivatkozásokat, táblázatokat, grafikonokat, diagramokat, képeket, bármilyen szövegelemet. Ezekért nem számítunk fel plusz költséget, a gépelés oldalankénti ára tartalmazza.
  • Segítünk a szakdolgozat védésére való felkészülésben, a Power Point (ppt) előadás összeállításában, kérésére megtanítjuk a program használatára is, hogy Önnek csak arra kelljen koncentrálnia, mit mond, technikai akadályoktól ne kelljen tartania.

Tippek szakdolgozat írásához:

  1. Ha lehetősége van rá, érdemes olyan témát választania, ami közel áll Önhöz, ami érdekli, hiszen úgy sokkal könnyebb lesz eredeti gondolatokat vinni bele. Működjön együtt témavezető konzulensével, aki ötleteket adhat a megíráshoz, ill. menet közben visszajelez, jó irányba halad-e a szakdolgozat készítése során.
  2. Kezdje a munkát a témakörről való általános tájékozódással, az esetleges kutatási cél meghatározásával (kutatási kérdés vagy hipotézis), ötleteiről készítsen vázlatot! Ez alapján könnyebb lesz meghatározni a felhasználandó szakirodalmak körét is.
  3. A szakirodalom összeszedése meghatározó lépés. Milyen könyveket, internetes oldalakat fog felhasználni, idézni? Ha már tudja, miről hol találhat felhasználható információt, sokkal gyorsabban haladhat a szakdolgozat elkészítésével.
  4. Tájékozódjon a szakdolgozat tartalmi és formai követelményeiről, ezek segíthetik munkáját, jó ötleteket kaphat a szakdolgozat felépítéséhez, s az egyes fejezetek megírásához.
  5. A rendelkezésre álló anyagokat dolgozza fel, közben folyamatosan jegyzeteljen, írja le a témával kapcsolatos saját gondolatait is!
  6. A szakdolgozat formába öntéséhez mindenképpen szövegszerkesztő programot kell használnia, annak is a bonyolultabb funkcióit, amelyeket kevesen ismernek és alkalmaznak jól.
  7. Használjon sablonokat a szövegszerkesztő programban, amely előre tartalmazza a szakdolgozatnak megfelelő beállításokat (oldalbeállítások, betűtípusok, térközök, stílusok, stb.). Így menet közben nem kell folyton formáznia a beírtakat, amivel jelentős időt takaríthat meg.
  8. Menet közben címsorozzon, így a program automatikusan "dobja" majd például a tartalomjegyzéket, ábrajegyzéket, amit bármikor aktualizálhat egy kattintással, így a végén nem kell a begépelésükkel bajlódnia.
  9. Ha nehézkesen megy a gépelés, s nem ért a szövegszerkesztéshez, a szakdolgozat összeállítása rendkívül sok időbe és erőfeszítésbe kerül. Ilyen esetben jobb, ha profira bízza! Idegeskedés és lélekölő munka helyett dőljön hátra, és koncentráljon inkább arra, mit írjon, ne pedig, hogy hogyan, mert ez utóbbit megoldjuk Ön helyett! enlightened

Jó munkát kíván az